Loading Events

« Vsi dogodki

Zborovski BUM 2022: revije otroških in mladinskih pevskih zborov 2022

20. 5. 20224. 6. 2022

.
【BUM OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV】
Pevski nastopi združenih zborov po vsej Sloveniji
Od 19. maja do 9. junija
60 krajev po Sloveniji
583 zborov (265 otroških, 265 mladinskih)
Organizator: Javni sklad RS za kulturne dejavnosti s svojimi območnimi izpostavami
Partner: Zavod RS za šolstvo
Po dveh letih premora se vračajo območne revije pevskih zborov. Letošnja novost je oblika izvedbe revij za otroške in mladinske zbore. Ta povzema Zborovski BUM – prireditev, ki je v Mariboru pred korono že nekajkrat združila do 7000 pevcev iz cele Slovenije, ki so ves program zapeli skupaj. Skupno petje bo letos preneseno na območne revije v organizaciji JSKD, na mini Zborovske BUM-e, kjer bodo pevci iz lokalnega okolja skupaj peli na 60, večinoma zunanjih prizoriščih po Sloveniji od 19. maja do 9. junija. Namen prilagoditve s skupnim repertoarjem in skupnim petjem je motivirati pevce in omogočiti čim več zborom nastop v veliki zasedbi, z združenimi močmi oz. glasovi, namesto posameznih nastopov, na katere bi se velika večina zborov zelo težko primerno pripravila zaradi posledic velikih omejitev delovanja šolskih zborov v preteklih dveh letih.
.
____________

URNIK BUM-ov

 

19. 5. 2022

11.00: Šentjernej; ploščad pred KC Primoža Trubarja Šentjernej
17.00: Lovrenc na Pohorju; Igrišče pri OŠ Lovrenc na Pohorju

20. 5. 2022

17.00: Zgornja Velka; odprti oder na Zgornji Velki
17.00: Koper; Taverna

23. 5. 2022

11.00: Novo mesto; ploščad pred KC Janeza Trdine Novo mesto

24. 5. 2022

12.00: Sveta Ana v Slovenskih goricah; Športno igrišče OŠ Sveta Ana
13.00: Podčetrtek; Vas Lipa – zunanji atrij

25. 5. 2022

11.00: Pivka; Pred Krpanovim domom
11.00: Šentrupert; Dežela kozolcev Šentrupert
15.00: Sežana; Amfiteater Kosovelovega doma
17.00: Celje; Lapidarij knjižnice
18.00: Tolmin; pred Knjižnico Cirila Kosmača

26. 5. 2022

11.00: Ljubljana Šentvid; OŠ Alojzija Šuštarja Ljubljana Šentvid
15.00: Ptuj; dvorišče Minoritskega samostana Ptuj
16.00: Ormož; Stadion NK Ormož / Prizorišče pred Grajsko pristavo
17.00: Črnomelj; Igrišče za telovadnico OŠ MIrana Jarca Črnomelj
18.00: Ribno – Bled; Pod Ribensko goro – prireditveni prostor
19.00: Ilirska Bistrica; igrišče pri OŠ Dragotina Ketteja

27. 5. 2022

10.00: Šentvid pri Stični; OŠ Ferda Vesela, igrišče ali športna dvorana
10.00: Nova Gorica; Bevkov trg
11.00: Ljubljana Šentvid; OŠ Alojzija Šuštarja Ljubljana Šentvid
17.00: Visoko pri Poljanah nad Škofjo Loko (v primeru dežja Gorenja vas); Prireditveni kozolec na Visokem, v primeru dežja večnamenski prostor na OŠ Gorenja vas
18.00: Litija; Športno igrišče za OŠ Gradec (v primeru dežja v športni dvorani Gimnazije Litija).
18.00: Logatec; Pred OŠ 8 talcev (v Narodnem domu, če bo dež)

31. 5. 2022

10.30: Podcerkev v Loški dolini; Zavod Ars viva
11.00: Krško; Trg Matije Gubca
11.00: Podcerkev; amfiteater CIRKL, ARS VIVA
16.00: Zagorje ob Savi; Mestni trg Zagorje, ploščad
17.00: Dravograd; Prireditveni prostor Lukna Dravograd (v primeru dežja Dvorana Špic Dravograd)
17.00: Boštanj; Dvorišče pred OŠ Boštanj
18.00: Studenec pri Domžalah; Poletno gledališče Studenec

1. 6. 2022

11.00: Grad; Park pred grajskim poslopjem
16.00: Slovenska Bistrica; Pokrita tribuna na stadionu v Slovenski Bistrici
16.30: Slovenske Konjice; Športna dvorana Slov.Konjice
17.00: Mozirje; Športna dvorana Mozirje
17.00: Brezno; igrišče pri OŠ Brezno Podvelka, v primeru slabega vremena športna dvorana pri OŠ Brezno-Podvelka
17.00: Rogaška Slatina; stopnice pod arkadami Grand hotela, park Rogaška Slatina
18.00: Medvode; Tržnica Medvode

2. 6. 2022

10.00: Trbovlje; Mestni park Trbovlje
10.30: Vrhnika; atrij OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika
10.30: Brežice; Grajsko dvorišče Posavskega muzeja Brežice
11.00: Starše; Vaško središče
12.00: Ribnica; Športni park Ribnica
15.00: Jesenice; Stara Sava – muzej na prostem
15.00: Ptuj; dvorišče Minoritskega samostana Ptuj
16.00: Lendava; Stadion NK Nafta
16.00: Murska Sobota; Ploščad pred gradom v parku
17.00: Šentjur; Ploščad pred Ipavčevim kulturnim centrom Šentjur
17.00: Velenje; prireditveni prostor Vista
17.00: Gornja Radgona; Maistrov trg 2
17.00: Žalec; Športna dvorana OŠ Žalec
17.30: Kromberk; amfiteater gradu Kromberk
18.00: Dol pri Ljubljani; OŠ JANKA MODRA, DOL PRI LJUBLJANI
18.00: Ajdovščina; Športni park Pale Ajdovščina

3. 6. 2022

15.00: Kranj; Letno gledališče Khislstein

6. 6. 2022

11.00: Maribor; Atrij OŠ Franceta Prešerna

7. 6. 2022

11.00: Maribor; Atrij OŠ Franceta Prešerna
18.00: Idrija; amfiteater pred športnim centrom

9. 6. 2022

18.00: Ljutomer; Glavni trg

.