Pretekli konec tedna so potekala letošnja prva tri regijska tekmovanja. Znani so rezultati in priznanja.
DOLENJSKA, POSAVJE IN BELA KRAJINA
Šentjernej, 18. 11. 2017
ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO
/
ZLATO PRIZNANJE
Vokalna skupina Lan Metlika
zborovodkinja Mateja Jakša Jurković
število točk: 84,7
Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
vodja skupine Tine Bec
število točk: 83,3
Mešani pevski zbor Zvon, Boštanj
vodja skupine Tine Bec
število točk: 83
Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica,
vodja skupine Nadja Stegne
število točk: 82,7
Pevska skupina Vokalnih 5, Bučka
vodja skupine Petra Stopar
število točk: 81,7
SREBRNO BRIZNANJE
Vokalna skupina Mezzo Novo mesto
zborovodkinja Barbara Lotrič
število točk: 79,3
Septet Fortuna, Šentjanž
vodja skupine Margareta Megi Vidmar
število točk: 74,7
Mešani pevski zbor GŠ Lipičnik “Singerca”, Straža
zborovodja Jani Lipičnik
število točk: 70
BRONASTO PRIZNANJE
/
___________________________________________________________________________
POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE
Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Vokalna skupina Lan Metlika
zborovodkinja Mateja Jakša Jurković
Priznanje za najboljšo malo pevsko skupino regijskega tekmovanja:
Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
vodja skupine Tine Bec
Priznanje za najboljšo zasedbo, ki se je prvič udeležila regijskega tekmovanja:
Pevska skupina Vokalnih 5, Bučka
vodja skupine: Petra Stopar
Priznanje za obetavnega zborovodjo:
Tine Bec
Mešani pevski zbor Zvon, Boštanj
Priznanje za obetavno vodjo male pevske skupine:
Petra Stopar
Pevska skupina Vokalnih 5, Bučka
POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA
Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Vokalna skupina Lan Metlika
zborovodkinja Mateja Jakša Jurković
za izvedbo skladbe Mateja Kastelica (1994): KAR JE OSTALO (Maja Kovač)
Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
vodja skupine Tine Bec
za izvedbo skladbe Pavleta Kernjaka (1899–1977): TI PUƏBƏČ, JA KNE LUMPEJ! (venček koroških ljudskih)
Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Nadja Stegne
Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica