Na regijskem tekmovanju Gorenjske najboljši MePZ Odmev Kamnik

Tudi ta konec tedna so se nadaljevala regijska tekmovanja odraslih zborov. Znani so rezultati in priznanja.

 

 

GORENJSKA

Škofja Loka, 25. 11. 2017

 

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO          

Mešani pevski zbor Odmev Kamnik

zborovodkinja Ana Smrtnik

število točk: 91,3

 

ZLATO PRIZNANJE

Komorni zbor Limbar, Moravče

zborovodja Tomaž Pirnat

število točk: 88,0

 

Ženski komorni zbor Vox Annae, Kamnik

zborovodja Aleš Sedušak

število točk: 86,7

 

Gorenjski oktet, Kranj

vodja skupine Petra Jerič

število točk: 83,7

 

Kulturno prosvetno društvo DROUZ, Radomlje

zborovodkinja Uršula Jašovec

število točk: 81,0

 

SREBRNO BRIZNANJE

Grajski oktet, Zgornji Tuštanj

zborovodja Peter Pirnat

število točk: 78,0

 

Mešani pevski zbor Musica Viva Kranj – Primskovo

zborovodja Aleš Gorjanc

število točk: 77,7

 

Pevska skupina Rž, Mengeš

vodja skupine Andrej Ropas

število točk: 75,3

 

Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Škofja Loka

zborovodja Žiga Kert

število točk: 74,3

 

Moški pevski zbor Alpina Žiri

zborovodja Andrej Žakelj

število točk: 74,3

 

Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka, Cerklje na Gorenjskem

zborovodja Jožef Močnik

število točk: 72,0

 

BRONASTO PRIZNANJE

Triglavski zvonovi, Mojstrana

zborovodkinja Metka Magdič

število točk: 68,3


 

__________________

POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Mešani pevski zbor Odmev Kamnik

zborovodkinja Ana Smrtnik

 

Priznanje za najboljši mešani pevski zbor regijskega tekmovanja:

Mešani pevski zbor Odmev Kamnik

zborovodkinja Ana Smrtnik

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Mešani pevski zbor Odmev Kamnik

zborovodkinja Ana Smrtnik

za izvedbo skladbe Josefa Rheinbergerja: Drei Geistliche Gesänge, OP. 69: 2. Hymne

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Mešani pevski zbor Odmev Kamnik

zborovodkinja Ana Smrtnik

za izvedbo skladbe Andreja Makorja (1987): Prav po prstih (Marko Margon)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Komorni zbor Limbar, Moravče

zborovodja Tomaž Pirnat

za izvedbo skladbe Tomaža Habeta (1947): Nede mi več rasla (prekmurska ljudska iz Petrovcev)

 

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
zborovodja Aleš Sedušak

Ženski komorni zbor Vox Annae, Kamnik