Rezultati 25. Naše pesmi 2018

Absolutno 1. mesto 25. Naše pesmi

za doseženih 93 točk prejme Komorni zbor DEKOR, Ljubljana,

dirigentka Petra Grassi

 

Absolutno 2. mesto 25. Naše pesmi

za doseženih 92,7 točk prejme Komorni zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani,

dirigent Sebastjan Vrhovnik, asistentka dirigenta Alenka Podpečan

 

Absolutno 3. mesto 25. Naše pesmi

za doseženih 91 točk prejmeta skupaj:

Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru,  zborovodkinja Tadeja Vulc

in

Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani,

dirigentka Jerica Gregorc Bukovec

 

POSEBNA PRIZNANJA

 

Priznanje za najboljšega zborovodjo 25. Naše pesmi:

Petra Grassi, Komorni zbor DEKOR

 

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:

Sebastjan Vrhovnik, Komorni Zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani

 

Priznanje za najboljšo izvedbo izvirne slovenske novitete (z denarno nagrado 400 €):

Akademski pevski zbor Maribor, zborovodkinja Tadeja Vulc (Tadeja Vulc: Po vojski)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo priredbe slovenske ljudske pesmi z denarno nagrado 400 €:

Komorni Zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani, dirigent Sebastjan Vrhovnik (Tilen Slakan: Ko bi le vedela mam’ca vi)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1998 do zdaj (z denarno nagrado 400 €):

Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani (Nana Forte: Iam non dicam)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo tuje skladbe, napisane od 20. stoletja do zdaj:

Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani (Hyo-Won Woo: Gloria, 3. Cum Sancto Spiritu)

 

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe skladatelja, rojenega od leta 1500 in umrlega do leta 1750:

Collegium Vocale Celje (Ludwig Bach: Unsere Trübsal, die zeitlich und leicht ist (2 Kor 4,17-18))

 

Priznanje mlademu skladatelju za noviteto  (z denarno nagrado 400 €):

Tilen Slakan (za priredbo ljudske pesmi Ko bi le vedela mam’ca vi)

 

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič na Naši pesmi:

Komorni zbor Dekor, Ljubljana, dirigentka Petra Grassi

 

Plačilo kotizacije do 300 € za udeležbo na izobraževanju do dvema zborovodjema debitantoma po izboru žirije prejmeta:

Aljaž Bastič

Žiga Kert

 

Nagrada Slovenske filharmonije: po 2 vstopnici Vokalnega abonmaja v sezoni 2018/2019 za 3 zborovodje Naše pesmi 2018

Ernest Kokot

Daniel Tement

Aleš Sedušak

 

 

 

 

REZULTATI PO ZASEDBAH

 

 

Vokalni skupini

 

Vokalno-inštrumentalna skupina Ridiamo, Ljubljana, v. s. Jaka Mihelač

89,3 točk in srebrno plaketo

 

Vokalna skupina A cappella KUD Rače, Rače, v. s. Tone Žuraj

82,7 točk in srebrno plaketo

 

 

Moški zbor:

 

Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec, Ljubljana, zborovodja Iztok Kocen

76,3 točk in bronasto plaketo

 

 

Ženski zbori:

 

Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo PEF UM, Maribor, zborovodkinja Tadeja Vulc

91,0 točk in zlato plaketo ter priznanje za najboljši ženski zbor 25. Naše pesmi

 

Anamanka, Ribnica, zborovodja Simon Korošec

86,7 točk in srebrno plaketo

 

Ženski komorni zbor Vox Annae, Kamnik, zborovodja Aleš Sedušak

77,3 točk in bronasto plaketo

 

 

Mešani zbor:

 

Komorni zbor Dekor, Ljubljana, dir. Petra Grassi

93,0 točk in zlato plaketo in priznanje za najboljši mešani zbor 25. Naše pesmi

 

Komorni zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani, Ljubljana, dir. Sebastjan Vrhovnik, asistentka dirigenta Alenka Podpečan

92,7 točk in zlato plaketo

 

Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v  Ljubljani, Ljubljana, dir. Jerica Gregorc Bukovec

91,0 točk in zlato plaketo

 

Akademski pevski zbor Maribor, Maribor, zb. Tadeja Vulc

90,3 točk in zlato plaketo

 

Komorni zbor Kor, Markovci, zb. Daniel Tement

89 točk in srebrno plaketo

 

Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec, dir. Marjan Grdadolnik

88,7 točk in srebrno plaketo

 

Šaleški akademski pevski zbor, Velenje, zb. Danica Pirečnik

88 točk in srebrno plaketo

 

Mešani komorni zbor Ljubljanski Madrigalisti, Ljubljana, zb. Primož Malavašič

87,7 točk in srebrno plaketo

 

Komorni zbor Hugo Wolf, Maribor, zb. Aleš Marčič

87 točk in srebrno plaketo

 

Collegium Vocale Celje, Celje, zb. Bernarda Preložnik Kink

85,3 točk in srebrno plaketo

 

Komorni zbor Glasis, Markovci, zb. Ernest Kokot

84 točk in srebrno plaketo

 

Komorni zbor Ipavska, Vipava, zb. Michele Josia

81 točk in srebrno plaketo

 

Mešani pevski zbor Crescendo, Škofja Loka, zb. Žiga Kert

79 točk in bronasto plaketo

 

MePZ Prosavus, Zasavje, zb. Aljaž Bastič

79 točk in bronasto plaketo