Rezultati 26. Revije Zagorje ob Savi 2018

Sklenilo se je tridnevno državno tekmovanje otroških in mladinskih zborov Revija Zagorje ob Savi 2018. Objavljamo končne rezultate: priznanja in posebne nagrade.

 

1. PRIZNANJA

 

OTROŠKI ZBORI

 

Zlata priznanja z odliko

OPZ Junior CS, Maribor, zb. Kerstin Pori (92,0 točk)

OPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zb. Zlatka Terlevič (91,7 točk)

OPZ GŠ Fran Korun Koželjski Velenje, zb. Manja Gošnik Vovk (91,3 točk)

OPZ OŠ Antona Ukmarja Koper, zb. Iva Dobovičnik (91,3 točk)

OPZ OŠ Koper, zb. Ingrid Poropat (90 točk)

 

Zlata priznanja

OPZ OŠ Gorišnica, zb. Aleš Pevec (88,7 točk)

OPZ GŠ Murska Sobota, zb. Felicita Heric Taškov (87,7 točk)

OPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zb. Barbara Kovačič (87,7 točk)

OPZ OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, zb. Milena Prinčič (85,0 točk)

OPZ OŠ Orehek Kranj, zb. Janja Jošt (85,0 točk)

OPZ OŠ Dramlje, zb. Marija Klančar (84,7 točk)

OPZ OŠ Gorica Velenje, zb. Mihaela Verdnik (84,0 točk)

OPZ Sončki OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice, zb. Alenka Štigl (83,0)

OPZ OŠ Alojzija Šuštarja, Ljubljana–Šentvid zb. Kristina Štemberger (83,0 točk)

OPZ OŠ Šempeter v Savinjski dolini, zb. Katja Florjančič (82,7 točk)

OPZ OŠ Komen in podružnice Štanjel, zb. Andreja Rustja (81,7 točk)

OPZ OŠ Rodica, zb. Ema Cerar (81,0 točk)

OPZ OŠ Dobje, zb. Slavica Rajh (80,7 točk)

OPZ OŠ Toneta Čufarja Maribor, zb. Kerstin Pori (80,3 točk)

OPZ OŠ Ledina, Ljubljana, zb. Dalila Beus (80,0 točk)

 

Srebrna priznanja

OPZ OŠ Šmarje pri Kopru, zb. Suzana Čopi Stanišič (79,0 točk)

OPZ OŠ n. h. Maksa Pečarja Ljubljana Črnuče, zb. Mitja Vaupotič (78,0 točk)

OPZ OŠ Radlje od Dravi, zb. Simona Svanjak (75,7 točk)

OPZ OŠ Planina pri Sevnici, zb. Matej Romih (74,7 točk)

 

Posebna priznanja

Najboljši otroški pevski zbor 26. Revije Zagorje ob Savi:

OTROŠKI ZBOR JUNIOR CS, Maribor, zb. Kerstin Pori

 

Najboljši nastop otroškega pevskega zbora – debitanta 26. Revije Zagorje ob Savi:

OPZ OŠ DRAMLJE, zb. Marija Klančar

 

Najboljša zborovodkinja debitantka:

KERSTIN PORI, Otroški zbor JUNIOR CS Maribor

 

Najboljša sestava sporeda za otroški zbor:

INGRID POROPAT, OPZ OŠ Koper

 

Najbolj prepričljiva izvedba dvoglasne skladbe (Katja Gruber: DREŽNIŠKA, slov. ljudska):

BARBARA KOVAČIČ, OPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin

 

Najbolj prepričljiva izvedba obvezne a cappella enoglasne skladbe (Vilko Ukmar: PUSTNA PESEM): MILENA PRINČIČ, OPZ OŠ Frana Erjavca

 

Najboljša izvedba sodobne zborovske skladbe (Peter Šavli: TRI UGANKE):

KRISTINA ŠTEMBERGER, OPZ OŠ Alojzija Šuštarja Ljubljana – Šentvid

 

Najboljša izvedba slovenske ljudske skladbe (VENČEK ISTRSKIH LJUDSKIH):

INGRID POROPAT, OPZ OŠ Koper

 

Najboljša korepetitorica:

Eva Goričanec, OPZ OŠ Gorišnica

 

OPZ Junior CS, Maribor, zb. Kerstin Pori
Foto: Janez Eržen

 

OPZ Junior CS, Maribor, zb. Kerstin Pori
Foto: Janez Eržen

 

 

MLADINSKI ZBORI

 

Zlata priznanja z odliko

MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zb. Barbara Kovačič (92,0 točk)

MPZ OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični, zb. Simona Zvonar (92,0 točk)

MPZ OŠ Nazarje, zb. Katja Gruber (90,0 točk)

 

Zlata priznanja

MPZ OŠ Mengeš, zb. Nataša Banko (87,3 točk)

MPZ GŠ Rogaška Slatina, zb. Andreja Došler (87,0 točk)

MPZ OŠ Cvetka Golarja, Škofja Loka, zb. Klementina Tominšek (87,0 točk)

MPZ OŠ III Murska Sobota, zb. Tjaša Šimonka (86,3 točk)

MPZ OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj, zb. Metka Berk (86,0 točk)

MPZ OŠ Danila Lokarja, zb. Petra Habjanič Gregorc (85,3 točk)

MPZ GŠ Fran Korun Koželjski Velenje, zb. Tea Plazl (83,7 točk)

MPZ OŠ n. h. Maksa Pečarja Ljubljana-Črnuče, zb. Mitja Vaupotič (83,7 točk)

Komorni zbor OŠ Markovci, zb. Slavica Lajh (83,3 točk)

MPZ OŠ Janka Modra Dol pri Ljubljani, zb. Bojana Gajšek (83,0 točk)

MPZ GŠ Kamnik, zb. Anica Smrtnik (81,0 točk)

MPZ GŠ Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, zb. Marta Sojar Voglar (80,0 točk)

 

Srebrna priznanja

MPZ OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas, zb. Neža Erznožnik (79,0 točk)

MPZ OŠ Železniki, zb. Marjeta Naglič (77,7 točk)

MPZ OŠ Alojzija Šuštarja, Ljubljana-Šentvid, zb. Nadja Janežič (77,3 točk)

MPZ Druge OŠ Slovenj Gradec, zb. Vladka Mori (77,0 točk)

MPZ LA TI DO, OŠ Križevci, zb. Mikl Renata (76,3 točk)

 

Posebna priznanja

Najboljši pevski zbor 26. Revije – EX AEQUO:

MPZ OŠ FERDA VESELA ŠENTVID PRI STIČNI, zb. Simona Zvonar

MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN, zb. Barbara Kovačič

 

Najboljša debitantka zborovodkinja mladinskega zbora:

SIMONA ZVONAR, MPZ OŠ FERDA VESELA Šentvid pri Stični

 

Najboljši nastop zbora debitanta 26 Revije:

MPZ OŠ FERDA VESELA ŠENTVID PRI STIČNI, zb. Simona Zvonar

 

Najboljša izvedba sodobne zborovske skladbe (Tadeja Vulc: NOVOLETNI PLES):

KLEMENTINA TOMINŠEK, MPZ, OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka

 

Najboljša izvedba slovenske ljudske skladbe (Črt Sojar Voglar: ENA PTIČKA PRILETELA):

METKA BERK, MPZ OŠ Karla Destovnika Kajuha Šoštanj

 

Najboljša sestava sporeda za mladinski zbor:

BARBARA KOVAČIČ, MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin

 

Najboljši korepetitor:

TONI ACMAN

 

MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zb. Barbara Kovačič
Foto: Janez Eržen

 

MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zb. Barbara Kovačič
Foto: Janez Eržen

 

MPZ OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični, zb. Simona Zvonar
Foto: Janez Eržen

 

MPZ OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični, zb. Simona Zvonar
Foto: Janez Eržen

 

 

SREDNJEŠOLSKI ZBORI

 

Mešani mladinski pevski zbor Emil Komel, Gorica, Italija zb. David Bandelj (94,0 točk)

Mešani mladinski pevski zbor Veter Ljubljana, zb. Tereza Podlogar (90,0 točk)

Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje – Center, zb. David Preložnik (86,7 točk)

Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj, zb.  Marjeta Oblak (86,3 točk)

Vokalna skupina Ivana Cankarja, Ljubljana, zb. Tom Varl (81,0 točk)

Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Škofja Loka, zb. Žiga Kert (80,7 točk)

Mešani zbor Škofijske gimnazije Vipava, zb. Meta Praček (79,0 točk)

 

Posebna priznanja

Najboljši srednješolski pevski zbor 26. Revije Zagorje ob Savi:

MeMPZ EMIL KOMEL, Gorica, Italija, zb. David Bandelj

 

Najboljši nastop srednješolskega pevskega zbora – debitanta 26. Revije:

MeMPZ, EMIL KOMEL, Gorica, Italija, zb. David Bandelj

 

Obetaven nastop zborovodje – debitanta 26. Revije:

TOM VARL, Vokalna skupina Ivana Cankarja Ljubljana

 

Najboljša sestava sporeda:

TEREZA PODLOGAR, Mešani mladinski pevski zbor Veter Ljubljana

 

Najboljša izvedba slovenske ljudske skladbe (Mojca Prus: ŠÜRKA JE TISA)

MEŠANI MLADINSKI PEVSKI ZBOR VETER, Ljubljana

 

Najboljša izvedba sodobne zborovske skladbe (Patrick Quaggiato: SVOBODA V SNU, L. Paljk):

MeMPZ EMIL KOMEL, Gorica, Italija, zb. David Bandelj)

 

2. NAGRADE JSKD

 – Skladatelju

»Naj skladba Zagorja« 2018:

Tadeja Vulc: Ljubezen, Love, Amore (Tea Plaftak)

 

– Zborovodjem

Za udeležbo na mednarodnem festivalu izbranih mladinskih zborov Europäisches Jugendchor Festival v Baslu, Švica, maja 2018 :

  • David Preložnik, Celje
  • Tjaša Šimonka, Murska Sobota
  • Kerstin Pori, Maribor

Iskrene čestitke vsem nastopajočim!

 

Mešani mladinski pevski zbor Emil Komel, Gorica, Italija, zb. David Bandelj
Foto: Janez Eržen