Rezultati 27. Naše pesmi 2022

KONČNI REZULTATI, PRIZNANJA IN NAGRADE NAŠE PESMI 2022

Absolutno 1. mesto, zlata plaketa in priznanje za najboljši mešani zbor

Akademski pevski zbor Maribor, zb. Tadeja Vulc, 94,7 točke

Absolutno 2. mesto, zlata plaketa

Komorni zbor Megaron, zb. Damijan Močnik, 93,7 točke

Absolutno 3. mesto ex aequo, zlata plaketa

Komorni zbor Orfej, dir. Andraž Hauptman, 92,7 točke

in

Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zb. David Bandelj, 92,7 točke

POSEBNA PRIZNANJA

• priznanje za najboljšo izvedbo skladbe skladatelja, rojenega od leta 1500 in umrlega do leta 1750:

Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman

za izvedbo skladbe Gesualda da Venose: ITENE Ò MIEI SOSPIRI

• priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane v 19. stoletju:

Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman

za izvedbo skladbe Josefa Rheinbergerja Abendlied

• priznanje za najboljšo izvedbo tuje skladbe, napisane od 20. stoletja do zdaj:

Komorni zbor Megaron, zborovodja Damijan Močnik

za izvedbo skladbe Nikolaia Golovanova: Otče naš 

• priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 2002 do zdaj:

Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zborovodja David Bandelj za izvedbo skladbe Tadeje Vulc: THE SHADOW

• priznanje za najboljšo izvedbo priredbe slovenske ljudske pesmi:

Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman za izvedbo priredbe Krištofa Strnada: Na nebu zvezde sevajo (ljudske iz Prlekije)

• priznanje za najboljšo izvedbo izvirne slovenske novitete, napisane od septembra 2021:

Mešani pevski zbor Viva Brežice, zborovodkinja Simona Rožman Strnad za izvedbo skladbe Krištofa Strnada: VESNA, boginja pomladi

• priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:

Tadeja Vulc, zborovodkinja Akademskega pevskega zbora Maribor,

• priznanje za najboljšega dirigenta tekmovanja:

Andraž Hauptman, dirigent Komornega zbora Orfej

priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na Naši pesmi

Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zb. David Bandelj, 92,7 točke

Nagrade skladateljem:

Letošnja Naša pesem je bila zelo bogata z novitetami, prispevali so jih:

Martin Vasle, Klara Mlakar, Krištof Strnad, Katarina Pustinek Rakar, Damijan Močnik, Tadeja Vulc, Tilen Slakan in Tine Bec.  

• priznanje za obetavnega skladatelja do 25 let za skladbo, izvedeno na tekmovanju prejme:

Klara Mlakar

• nagrado JSKD skladatelju v obliki naročila nove skladbe:

Tine Bec

Žirija se je odločila podeliti tudi dve dodatni priznanji skladateljema skladb, izvedenih na revialnem delu:

Posebno priznanje žirije:

Tine Bec

za skladbo Igraj kolo na dva desetina (belokranjska ljudska)

Katarina Pustinek Rakar

za skladbo Legenda o Limbarski gori (slovenske ljudske)

nagrada Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti dvema obetavnima zborovodjema za udeležbo na izobraževanju:

Neža Križnar

Matevž Pušnik

Priznanje za obetavnega zborovodjo, ki je prvič na tekmovanju:

Tom Varl

Partner letošnjega tekmovanja za zborovske dirigente Zvok mojih rok, Slovenska filharmonija, podarja po dve abonmajski vstopnici za Pretežno vokalni cikel v sezoni 2022/2023. Prihodnja sezona obeta gostovanja svetovno priznanjih dirigentov, kot so Tonu Kaljuste, Grete Pedersen in Risto Joost.

Vstopnice pa bodo prejeli:

David Bandelj

Daniel Tement

Ernest Kokot

Slovenska filharmonija podarja tudi  obisk generalke po lastnem izboru v abonmaju Pretežno vokalni cikel  v sezoni 2022/2023. Prejeli ga bodo zbori:

Vokalna skupina Ivana Cankarja iz Ljubljane

Mešani pevski zbor Zarja Šentvid pri Planini

Mešani pevski zbor Prosavus

REZULTATI PO TOČKAH

zlata plaketa

Akademski pevski zbor Maribor, zb. Tadeja Vulc, 94,7 točke

zlata plaketa

Komorni zbor Megaron, zb. Damijan Močnik, 93,7 točke

zlata plaketa

Komorni zbor Orfej, dir. Andraž Hauptman, 92,7 točke

zlata plaketa

Mešani mladinski zbor Emil Komel, Gorica, zb. David Bandelj, 92,7 točke

zlata plaketa      

Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani, dir. Rahela Durič, 91,7 točke

zlata plaketa      

Mešani pevski zbor Viva Brežice, zb. Simona Rožman Strnad, 90,7 točke

zlata plaketa      

Dekliški pevski zbor Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani, dir. Marko Vatovec, zlata plaketa 90,3 točke

zlata plaketa      

Komorni zbor Kor, zb. Daniel Tement, 90,0 točke

srebrna plaketa 

Komorni zbor Glasis, zb. Ernest Kokot   , 89,0 točke

srebrna plaketa 

Mešani pevski zbor Zarja Šentvid pri Planini, zb. Matevž Pušnik, 84,7 točke

srebrna plaketa 

Vokalna skupina Ivana Cankarja, Ljubljana, zb. Tom Varl, 84,7 točke

srebrna plaketa 

Vokalna skupina A cappella KUD Rače, v. s. Tone  Žuraj, 84,3 točke

bronasta plaketa         

Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka Cerklje, zb. Neža Križnar, 77,0 točke

bronasta plaketa         

MePZ Prosavus, zb. Aljaž Bastič, 75,3 točke

PRIZNANJE ZA SODELOVANJE NA REVIALNEM DELU:

Moški zbor Vokalne akademije Ljubljana, zb. Tine Bec

Mešani zbor Vokalne akademije Ljubljana, zb. Ana Bec, Tine Bec

Komorni zbor DEKOR, Ljubljana, dir. Sebastjan Vrhovnik

Komorni zbor Limbar, Moravče, zb. Tomaž Pirnat

Vokalna skupina Cantilena, Podlehnik, v. s. Jakob Feguš

Ženski zbor Vokalne akademije Ljubljana, zb. Ana Bec

_____

#zvokmojihrok #našapesem #Maribor #tekmovanje #JSKD #kultura #TLK2022 #tedenljubiteljskekulture